Mokymosi objektas apie Dievo tautos pašaukimą ir kelionę į Pažadėtąją žemę skatina pažinti Biblijos krašto gamtą ir kultūrą, suprasti Senojo Testamento Penkiaknygės įvykius kaip Dievo apsireiškimo ženklus – istorinio tikėjimo pradžią, kuris skyrėsi nuo kitų Artimųjų Rytų gamtos religijų. Šis mokomasis objektas sukurtas įgyvendinant Europos struktūrinių fondų finansuojamą Ugdymo plėtotės centro projektą „Ugdymo turinio naujovių sklaidos modelis“. Jis yra skaitmeninės mokymo priemonės doriniam ugdymui (http://smp2014do.ugdome.lt/) dalis.
PradėtiDetali informacija
Dorinis ugdymas (tikyba)
11, 12
lietuvių
UAB „Šviesa“
LTLOM 271
Ugdymo plėtotės centras. Licencija leidžia kitiems remiksuoti, keisti ir kurti kūrinio pagrindu nekomerciniais tikslais, su sąlyga, kad nurodoma autorystė ir naujieji kūriniai licencijuojami identiškomis sąlygomis http://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/
Ne
Nėra
Pasiekimai
Bendroji programa
- Šventasis Raštas - gyvenimo kelionė (11,12 kl.)
- Pašaukimai gyvenimui (11,12 kl.)
Veiklos sritys
- Dievo ir žmogaus dialogo Senajame Testamente aiškinimasis
- Dvasinis augimas
Gebėjimai
- 2.3. Analizuoti išėjimo iš Egipto vergijos fenomeną apibūdinant dvasinę įvykių prasmę, pagal Biblijos įvykių eigą koncentruojant dėmesį į priežastis ir įvykių pasekmes. Apmąstyti savo išorines ir vidines „vergovės“ ir „išėjimo“ patirtis, įvertinti jų įtaką asmens augimui pritaikant Senojo Testamento įžvalgą apie du kelius (Įst 30,15–20).
- 5.1. Apibūdinti savo tikėjimo istoriją, turinį ir dabartinę būklę, objektyviai įvertinti tikėjimo reikšmę savo gyvenimui. Nusakyti, kuo ir kodėl tikime, pasitikime, apibūdinti asmeninio tikėjimo kaitą. Formuluoti ir išreikšti savo religines abejones, tikėjimo neaiškumus, netikėjimo veiksnius ir priežastis, aptarti tai grupėje. Aptarti viešojo gyvenimo ir tikėjimo sąveiką mūsų laikais.
Žinios ir supratimas
- 2.3.1. Aptarti Dievo tautos išėjimą iš Egipto vergijos.
- 5.1.3. Aptarti sinkretinio tikėjimo nepriimtinumą.