Kas yra demokratija ir kokios jos sąsajos su laisve? Šiuo klausimu daug diskutuoja ne tik politikai, bet ir filosofai, sociologai, teisės žinovai bei mokslininkai. Pabandykime ir mes apibrėžti, kokie yra demokratijos pagrindai ir sąsajos su laisve. Pabandyk apibrėžti, kokie yra demokratijos ir laisvės derinimo principai, kokį vaidmenį visuomenėje turėtų atlikti filosofas ir politikas. Šis mokomasis objektas sukurtas įgyvendinant Europos struktūrinių fondų finansuojamą Ugdymo plėtotės centro projektą „Ugdymo turinio naujovių sklaidos modelis“. Jis yra skaitmeninės mokymo priemonės doriniam ugdymui (http://smp2014do.ugdome.lt/) dalis.
PradėtiDetali informacija
Dorinis ugdymas (etika)
11, 12
laisvė , moralė , valdovas , pilietiškumas , E. Nekrašas , politika , N. Makiavelis , V. Gustainis , Platonas , santvarka , demokratinės vertybės , St. Šalkauskis , lygybės principas , demokratija , valstybė , žmogaus teisės , K. R. Poperis , I. Kantas , Aristotelis
lietuvių
UAB „Šviesa“
LTLOM 258
Ugdymo plėtotės centras. Licencija leidžia kitiems remiksuoti, keisti ir kurti kūrinio pagrindu nekomerciniais tikslais, su sąlyga, kad nurodoma autorystė ir naujieji kūriniai licencijuojami identiškomis sąlygomis http://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/
Ne
Nėra
Pasiekimai
Bendroji programa
- Filosofinė etika (11,12 kl.)
Veiklos sritys
- Socialiniai santykiai: Aš ir Mes
Gebėjimai
- 3.2. Diskutuodamas apie šeimos narių socialinius vaidmenis, mokinys geba palyginti skirtingų epochų mąstytojų pažiūras į šeimos instituciją, padaryti apibendrinimus ir argumentuoti išvadas, su kuo sutinka, o su kuo – ne ir kodėl?
Žinios ir supratimas
- Konceptualus pažinimas: mokinys gali paaiškinti, kad žmonių bendruomenės tarpusavio santykius nustato etikos ir teisės normos, kuo jos skiriasi ir kaip yra susijusios (pavyzdžiui, moraliniai pareigos, tolerancijos, pagarbos principai ir įstatymai)